Antalya’da Zeybek’e Coşkulu Spor Karşılama

663’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemerin sahibi olan Yusuf Can Zeybek ve diğer ödül alan Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü güreşçileri, Antalya’da büyük bir coşkuyla karşılandı. Döşemealtı ilçesinde güreş severlerin ve vatandaşların karşıladığı pehlivanlar, şehir turu atarak kutlamalara katıldılar.

Kazanan pehlivanlar, konvoyla şehir turu atarken üstü açık otobüs ve otomobillerle halkı selamladılar. AKM’de düzenlenen törende ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kırkpınar altın kemerini kazanan 7 başpehlivan arasında bulunduğunu belirtti. Başkan Böcek, siyaset ile sporu ayrı tuttuğunu ve güreşi desteklediğini vurgulayarak, ata sporumuzu gelecek nesillere aktarmak için çaba harcadıklarını söyledi. Antalya’da yaklaşık 500 güreşçinin bulunduğunu ve başarılı genç sporcuların altın kemerleri Antalya’ya getireceğine inandıklarını belirtti.

Törende Kırkpınar’da derece elde eden güreşçilere çeşitli ödüller verildi. Başpehlivan Yusuf Can Zeybek, ödülünü babası ve oğluyla birlikte aldı. Bu önemli etkinliğin ardından pehlivanlar, coşku ve sevgiyle Antalya’dan ayrıldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir